Shareholders

شرکت ملی نفت ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال ۱۳۳۰ تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه و همچنین صادرات نفت و گاز بوده است.
این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید. با پیشرفت دانش و فنآوری صنعت نفت و پیچیده تر شدن مناسبت های اقتصادی و سیاسی، جایگاه شرکت ملی نفت ایران نیز ارتقا یافته است. از این رو سیاست های ملی، منطقه ای و همکاری با کشورهای مهم صنعتی در زمینه تامین انرژی و ایجاد ثبات در بازارهای جهانی نفت در دستور کار این شرکت قرار دارد.

صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت
صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت در تاریخ ۱۳۲۶/۱۰/۱۱ بر اساس مصوبه‌های مربوطه تشکیل شده است. در ادامه، طبق تکلیف مقرر در ماده ۱۴ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، از سال ۱۳۹۳ با اساسنامۀ مصوب اداره می‌شود. متعاقباً اساسنامه سال ۹۳، طبق رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری باطل شد و از سال ۹۸، اساسنامۀ جدید به تصویب هیأت محترم وزیران وقت رسید و همان سال برای اجرا ابلاغ شد؛ به‌موجب اساسنامۀ یادشده اموال، وجوه، درآمدها و دارایی‌های صندوق متعلق به شخصیت حقوقی صندوق بوده و مطلقاً جزء اموال، وجوه و درآمدها و دارایی‌های دولت، وزارت نفت و شرکت‌های اصلی و فرعی تابعۀ آن و سایر اشخاص نیست و همه اموال، وجوه، درآمدها و دارای‌هایی صندوق به هر نحوی و به هر صورت به هیأت امنای صندوق به عنوان امین سپرده شده است.
شرکت مهندسی و ساختمان صبا نفت
شركت مهندسی و ساختمانی صبا نفت(سهامی خاص)، در سال یک هزار و سیصد و هشتاد و یک با هدف فعالیت در بخش ساختمان تأسیس و پس از طی مراحل رشد و توسعه، اکنون به یكی از شركت های بزرگ و فعال ساختمانی در سطح كشور تبدیل شده است. مدیریت و کارکنان این شرکت با توجه آگاهانه به توسعه پایدار و تعالی سازمانی؛ تلاش دارند تا پرانگیزه و استوارتر از گذشته، همچنان مطمئن و سنجیده گام بردارند. کیفیت مطلوب و هزینه معقول در زمان مناسب، تعریفی است که ما از انجام پروژه داریم. شرکت مهندسی و ساختمانی صبا نفت بر اساس مأموریت سازمانی و با نگاه به چشم انداز متعالی خود و با توجه به ارزشها؛ ضمن رعایت اصول و استانداردهای علمی و مهندسی و فراتر از آن، با همکاری بهترین مهندسین مشاور و پیمانکاران تراز اول، امكان ارائه و انجام هرگونه مشاوره، طراحی، اجرا، نظارت، سرمایه گذاری یا مشاركت در بخشهای مختلف ساختمانی را دارا می باشد.
شرکت پالایش نفت جی
شركت پالايش نفت جی با سرمايه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت (100% سهامدار ) در سال ۱۳۸۲ تأسيس گرديده است، اين شركت با ظرفيت اسمی 1،800،000 تن بعنوان بزرگترين واحد توليدكننده انواع قير در منطقه خاورميانه مي باشد. اين شركت داراي دو سايت توليد و ذخيره سازی در اصفهان و بندر عباس و دفتر مركزی تهران مي باشد.
شرکت سرمایه گذاری اهداف
شركت سرمایه گذاری اهداف در تاریخ 19 بهمن 1379 تأسیس و در اداره ثبت شركت ها و مؤسسات غیر تجاری تهران برای مدت نامحدود به ثبت رسید. اهم موضوع فعالیت شركت طبق اساسنامه مصوب عبارت است از سرمایه گذاری در سهام، سهم الشركه، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار